Click to listen highlighted text!

Micii rugbyști au luat parte la o nouă etapă

Echipele de rugby copii ale ACSO Viitorul Pantelimon au susținut meciurile unei noi etape în cadrul campionatelor municipale, organizate sub egida Asociației Municipale de Rugby București.

La mezinii U8, formația noastră a cedat Șoimii 25-40 și RC Grivița, 30-35, ocupând locul 4 în clasament, cu 14 puncte.

Programarea pentru echipa U10 a inclus două meciuri contra primelor clasate, ambele soldate cu înfrângeri: 5-40 cu CSO Ovidiu și 0-45 cu Șoimii. Cu 25 de puncte, ACSO Viitorul Pantelimon ocupă locul 3 în clasament. Această formație a participat, în paralel, la Cupa CSS Ilfov, unde a fost declarată câștigătoare.

Echipa U12 a clubului nostru a obținut victorii categorice în această etapă, 55-0 cu CS Metrorex și 50-0 cu CS Olimpia. Pantelimonenii sunt lideri cu 40 de puncte, în clasamentul aferent competiției.

La U14, formația noastră a câștigat la mare luptă meciul cu RC Cristian, 12-7, după care a fost învinsă cu 28-5 de Aurora Băicoi. În clasament ne aflăm pe locul 6, cu un total de 28 de puncte.