Click to listen highlighted text!

Rezultatele rugbyștilor în campionatele municipale

Echpele de rugby ACSO Viitorul Pantelimon au disputat o nouă etapă în campionatele municipale.

La U8, formația noastră a cedat în meciurile cu Dinamo-Șoimii, 40-25, respectiv Șoimii, 85-5 și ocupă locul 4 cu 16 puncte acumulate.

La categoria de vârstă U10, victoria cu Dinamo-Șoimii, 60-5, ne-a consolidat medalia de bronz, locul al treilea fiind ocupat cu un total de 28 de puncte. La U12, ne-am impus cu 40-0 în fața celor de la RC Grivița. Cu 43 de puncte, ACSO Viitorul Pantelimon a terminat competiția pe locul secund, la egalitate cu campioana Șoimii.

La categoria U14, ACSO Viitorul Pantelimon a trecut cu 5-0 de CS Chitila după care a cedat cu 22-5 în meciul cu Șoimii. Formația noastrp a terminat competiția pe locul 6, cu 32 de puncte.

Bilanțul rugbyștilor noștri, la campionatele organizate sub egida Asociației Municipale de Rugby București, a fost de două medali, dintre care una de argint și una de bronz.